05.07.2018. SPECIJALNO IZDANJE MEĐUNARODNE LETNJE ŠKOLE LATINOAMERIČKIH STUDIJA

Društvo hispanista organizuje niz događaja u okviru Specijalnog izdanja Međunarodne letnje škole latinoameričkih studija od 10. do 12. jula u Beogradu i Novom Sadu!

Ovogodišnji specijalni gost je cenjeni kubanski filozof Raul Fonet Bentakur, tvorac ideje o interkulturalnom dijalogu iz perspektive latinoameričke filozofije.

Prvo izdanje Međunarodne letnje škole latinoameričkih studija otvorilo je put ka filozofskom diskursu fokusirajući se na pojam utopije u periodu globalizacije. Ove godine nastavljamo da negujemo filozofsku nit projekta i celokupno specijalno izdanje Škole u 2018. godini posvećujemo filozofiji interkulturalnosti, smatrajući da je to još jedan u nizu obaveznih pojmova o kojima moramo mnogo češće da razgovaramo, posebno sa mladima. Latinska Amerika nam i na ovu temu nudi pozitivne i autentične odgovore.

Gospodinu Fornet Bentakuru će se pridružiti i: Dejan Mihailović (filozof i redovni profesor-istraživač na Tehnološkom fakultetu u Montereju), Nemanja Džuverović (vanredni profesor na Studijama mira na Katedri za međunarodne studije na Fakultetu političkih nauka u Beogradu), Iva Čukić (istraživačica i osnivačica kolektiva Ministarstvo prostora), a prisutni će imati prilike da se uključe u diskusiju.

Generalni sponzor projekta je Jungle tribe, a predavanja se sprovode uz podršku Instituta Servantes i u saradnji sa Institutom za evropske studije.

Celokupan program je otvoren za javnost i ulaz je besplatan!

Za sva predavanja je obezbeđen prevod na srpski jezik.

Projekat su podržali: Ambasada Brazila u Beogradu, Filozofski fakultet u Novom Sadu, Filološki fakultet u Beogradu, Fondacija Andrej Dembič iz Poljske, Jugoslovensko udruženje latinoamerikanista, Fakultet političkih znanosti u Zagrebu, Institut ISIS, Superfoods, Mediterran publishing i Klub AlternAktiva.

Celokupan program je u nastavku.

1. Latinoamerička misao u periodu post-globalizacije
Datum: utorak, 10. jul u 19:00,
Mesto: Institut Servantes u Beogradu, Čika Ljubina 19
Učesnici:
Raul Fornet-Betankur, kubanski filozof i specijalni gost
Dejan Mihailović, filozof i redovni profesor-istraživač na Tehnološkom fakultetu u Montereju
Moderatorka: Tijana Čupić
Jezik: španski, uz obezbeđen simultani prevod na srpski

2. Istorija i zadaci interkulturalne filozofije u Latinskoj Americi
Datum: sreda, 11. jul u 12:00
Mesto: Institut za evropske studije u Beogradu, Trg Nikole Pašića 11
Jezik: španski, uz obezbeđen konsekutivni prevod na srpski