Predavanje Mari Mikloš, poznate filmske montažerke

Obaveštavam vas da će u četvrtak, 1. novembra, u Sali za sednice Filološkog fakulteta, sa početkom u 16 sati, gošća Katedre za hungarologiju, poznata filmska montažerka i univerzitetski profesor Mari Mikloš (Miklós Mari) održati predavanje pod naslovom “Tajne filmske montaže”. Predavanje će biti održano na mađarskom jeziku, a inserti iz filmova koji će se emitovati biće na engleskom. Obezbeđen je konsekutivni prevod.

Ovo predavanje realizuje se u okviru programa “Gostujući predavači u službi mađarske kulture”, a organizator je Institut “Balaši” iz Budimpešte. Idejni tvorac ovog našeg projekta je uvažena koleginica dr Edit Bogar, gostujuća lektorka na Katedri za hungarologiju, a logističku podršku pruža Odeljenje za kulturu Ambasade Mađarske u Beogradu (Collegium Hungaricum), na čelu sa direktorkom Klarom Sentđerđi.