Гостујућа предавања Џ. Рамазанове и Д. Полонског

Време18. март 2024. 12:14

Катедра за српску књижевност са јужнословенским књижевностима позива вас да присуствујете предавањима која ће за београдску научну јавност одржати др Џамиља Рамазанова, старији научни сарадник Института за славистику Руске академије наука, и др Дмитриј Полонски, научни сарадник и научни секретар Института за славистику Руске академије наука.

Предавања ће се одржати у сали 33 Филолошког факултета, у понедељак, 18. марта, од 18:30.

Др Џамиља Рамазанова говориће на тему Непознато српско рукописно јеванђеље у Библиотеци Казањског универзитета, а др Дмитриј Полонски на тему Српски писар Лазар Бугарин и украс украјинске штампане књиге 17. века.

Модератор предавања биће докторанд наше катедре, мср Јелена Славковић, сарадник Библиотеке Српске патријаршије.

• /uploads/attachment/najava/26/thumb_dogadjaji-3.png