„На крилима речи”

Време18. март 2024. 12:00
Предавачпроф. др Весна Ломпар, проф. др Весна Крајишник, проф. др Рајна Драгићевић, доц. др Весна Николић, доц. др Валентина Илић
ОрганизаторМАРТ – МЕСЕЦ СРПСКОГ ЈЕЗИКА
МестоРимска сала Библиотеке града Београда

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ЗБИРКЕ ЗАДАТАКА ЗА СРПСКИ КАО ЗАВИЧАЈНИ ЈЕЗИК

Рајна Драгићевић, Валентина Илић, Весна Николић

На крилима речи, збирка задатака задатака за српски као завичајни језик,

Београд: Друштво за српски језик и књижевност Србије, 2023.

Учесници: проф. др Весна Ломпар, проф. др Весна Крајишник, проф. др Рајна Драгићевић, доц. др Весна Николић, доц. др Валентина Илић

У понедељак, 18. марта, у 12.00, у Римској сали Библиотеке града Београда, одржаће се промоција збирке задатака „На крилима речи“ Рајне Драгићевић, Валентине Илић и Весне Николић са Филолошког факултета Универзитета у Београду. Издавач је Друштво за српски језик и књижевност Србије,уз финансијску подршку Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону. О збирци ће говорити проф. др Весна Ломпар (издавач), проф. др Весна Крајишник (рецензент) и ауторке проф. др  Рајна Драгићевић, доц. др Весна Николић и доц. др Валентина Илић.

Ова књига представља први приручник овог типа у Србији за српски као завичајни језик. Намењена је за лексичко богаћење наше деце која живе далеко од Србије. Настала је као одговор на молбу наставника који у српским допунским школама у иностранству предају Српски језик и којима је био преко потребан уџбеник са задацима у вези са значењима речи, како би помогли деци да науче што више речи српског језика, као и њихових значења и међусобних односа. Више од триста задатака, колико садржи ова збирка, распоређени су у три нивоа и служе да на забаван начин помогну ученицима да развију своје комуникативне способности на матерњем језику и тиме очврсну везу са завичајем.

• /uploads/attachment/najava/25/%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0.PNG