Japanese Language Proficiency Test (JLPT)

Srpski - English

Uputstvo za prijavljivanje - Instructions

Test guide with complete instructions (uputstvo za popunjavanje i polaganje)

Test znanja japanskog jezika (Japanese Language Proficiency Test, JLPT) je japanski nacionalni standardizovani test kojim se određuje nivo znanja japanskog jezika nematernjih govornika. Posedovanje sertifikata JLPT-a neophodan je uslov za različite stipendije za studijski boravak u Japanu kao i za obavljanje određenih delatnosti u toj zemlji, naročito iz medicinske struke.

Testiranje  se  obavlja  u  Japanu i širom sveta u ovlašćenim  centrima  za  testiranje  u  inostranstvu, a od 2009. godine testiranje se obavlja i u našoj zemlji. Filološki fakultet Univerziteta u  Beogradu u saradnji s Japanskom Fondacijom i Ambasadom Japana u Srbiji organizuje testiranje jednom godišnje, prve sedmice decembra (nedelja). Prijavljivanje i polaganje testa kod nas moguće je i za građane drugih zemalja.

JLPT je dragocena prilika da svoje učenje japanskog jezika izmerite po svetskim standardima. Bilo da planirate da studirate u Japanu ili da tražite stalno zaposlenje, ovaj sertifikat će biti snažna tačka u Vašoj prijavi.

Prijavljivanje se svake godine vrši od kraja avgusta do početka septembra na Grupi za japanski jezik i književnost Filološkog fakulteta, i to isključivo putem zvaničnih formulara koje obezbeđuje Japanska Fondacija, čime su kandidati i zvanično registrovani u centralnom registru u Japanu i svaki kandidat dobija svoj lični registracioni broj.

The Japanese Language Proficiency Test (JLPT) is a Japanese national standardized test that determines the level of Japanese language proficiency of non-native speakers. Having a JLPT certificate is a necessary condition for various scholarships for a study stay in Japan as well as for performing certain activities in that country, especially in the medical profession.

Testing is performed in Japan and around the world at authorized testing centers abroad, and since 2009, the testing has also been performed in our country. The Faculty of Philology of the University of Belgrade, in cooperation with the Japan Foundation and the Embassy of Japan in Serbia, organizes testing once a year, in the first week of December (Sunday). Registering and taking the test with us is also possible for citizens of other countries.

The JLPT is a valuable opportunity to measure your Japanese language learning against world standards. Whether you are planning to study in Japan or looking for permanent employment, this certificate will be a strong point in your application.

Registration is done every year from the end of August until the beginning of September at the Group for Japanese Language and Literature of the Faculty of Philology, exclusively through the official forms provided by the Japan Foundation, by which the candidates are officially registered in the central register in Japan and each candidate receives his personal registration number.
jlpt.beograd@gmail.com
jlpt.beograd@gmail.com